Hana Schlangerová: „Důležité je, kdo hrát bude.“

Pod jejím vedením reprezentace ČR 15 žen dokázala porazit favorizované Švýcarky  loni v listopadu. Dnes od 11 hodin bude její tým bojovat v utkání s Finskem o celkové prvenství v Rugby Europe Trophy.

Po vítězném utkání proti Švýcarsku jste zažili velkou euforii. Akceptuješ roli favoritek pro utkání s Finskem? Bylo těžké se znovu vložit do práce a pustit z hlavy vítěznou euforii?

Hana Schlangerová: Víme, že náš tým dokáže hrát lépe než Finsko, když je rozehraný. To ale nic neříká o tom, jak bude vypadat sobotní zápas. Po zimní pauze půjde velká část hráček na hřiště bez toho, že by odehrála jediné utkání. Pracujeme s tím, co je teď, nežijeme na švýcarském obláčku.

Bylo něco speciálního na co jste se zaměřili v přípravě, nebo jste trénovali rovnoměrně všechny herní činnosti?

H. S. : Především jsme upevňovali to, s čím jsme na podzim začali. Potřebujeme, aby to měly zažité všechny hráčky.

Tým hráček je kompletní, nebo budeš v sobotu postrádat některou z důležitých hráček?

H. S. : Důležité je, kdo hrát bude. Ne kdo hrát nemůže. Oproti Švýcarsku jsou v sestavě 4 „nové“ hráčky. Po podzimním zranění se do týmu vrací zkušená reprezentantka Katka Nováková. Naopak poprvé reprezentační dres oblékne Anna Nováková, která je další z mladých nadějí našeho týmu.

V které herní činnosti cítíš největší sílu týmu, která by Vás mohla odlišovat od Finek?

H. S. : Věříme, že budeme soupeře převyšovat ve všech herních činnostech.

Loni velice rezonovalo téma finanční nepodpory ze strany ČSRU, letos jste již finance dostaly jako národní tým ČR 15?

H. S. : Momentálně máme od ČSRU na tento rok přislíbenu podporu ve výši 100 000,- Kč.

České ženské ragby má rozdělenou sezonu na podzimní patnáctkové období a sedmičkové  jarní období včetně vrcholu evropského šampionátu v ragby 7. Nekryla se některým hráčkám právě příprava patnáctek se sedmičkami, které v současnosti také v přípravě?

H. S. : Ano, příprava se kryla. Úzce jsme s Vítkem Chalupou spolupracovali, jelikož překryv hráček je značný. Vše je o domluvě a s Vítkem byla skvělá.

Jaké plány máš s reprezentací ČR 15 nehledě na dnešní výsledek?

Na velké plánování budoucnosti momentálně není prostor. Teď je důležitý sobotní zápas. Po něm nám končí XV sezona. Vše vyhodnotíme a budeme plánovat dále. Rugby Europe plánuje úpravy soutěže, kterou aktuálně hrajeme. Měly by se zapojit další evropské země. To vše bude potřeba vzít v potaz.