Vojtěch Havel: „Vytipovali jsme si jejich silné hráče.“

Kapitán národního týmu odehrál loňskou sezonu ve všech utkáních národního týmu ČR 15 a také všechny turnaje v dresu ČR 7. V roce 2018 byl u velkých výher, ale také u nepovedené druhé poloviny roku. Zítra povede Česko v utkání mistrovství Evropy proti favorizovanému Nizozemsku.

V čem mají Nizozemci největší sílu ? Hru v prostoru, nebo jsou také silní ve hře kolem rucku ?

Vojtěch Havel : Myslím, že hlavní síla nizozemského týmu je útočná hra v prostoru a schopnost hrát dobře v obraně a za ní.

Nizozemci jsou favorité utkání. Věnovali jste většinu času v přípravě nácviku obrany, tak aby jste co nejlépe eliminovali útočnou sílu soupeře?

V. H. : Část tréninků jsme obraně samozřejmě věnovali, vytipovali jsme si jejich silné hráče a budeme na ně chtít vytvořit od začátku co největší tlak. Nesoustředili jsme se ale pouze na obranu. Doufám, že budeme schopni potrápit soupeře i při naší útočné hře.

V které herní činnosti by mohla být naše největší síla v zítřejším utkáni ?

V. H. : Věřím, že se nám povede konfrontovat Nizozemce v osobních soubojích. Dale si myslím, že by naše síla mohla byt na křídlech, kde máme opravdu silové a rychlé hráče.

Je velkou nevýhodou, že nemáte odehrané ani jedno kvalitní přípravné utkáni?

V. H. : Určitá nevýhoda to být může, určitě je lepší jít do takového utkání rozehraní, myslím si ale, že můžeme tuto rozehranost nahradit chutí do zápasu a tím jak se na něj těšíme. Přece jenom zima byla dlouhá.

Který hráč bude mít roli kopače?

V. H. : Pokud se nemýlím tak to bude od začátku Honza Čížek, dále jsou ještě připravení Richard Hřebačka a Karel Berounský.

Na tebe osobně byl v loňské sezoně velký tlak, jak v reprezentaci ČR 15, tak i v reprezentaci ČR 7 a v neposlední řade v klubu. Cítil jsi ten tlak hodně? Nebo naopak Tě to více motivovalo ?

V. H. : Ten tlak o kterém mluvíš, přišel vlastně až po prvním zápase nového cyklu ME, když jsme prohráli ve Zlíně s Polskem. Na začátku roku jsme byli schopni vyhrát doma se Švýcary, poté následně zvládnout dobře sedmičkovou sezónu a v létě jsme končili výhrou nad NZ Ambassadors. Bohužel poté nastalo několik aspektů, které ovlivnily celý podzim. Po prohře s Polskem doma následovali další dvě venku s Litvou a Švýcarskem. V tu chvíli jsem toho měl opravdu dost. Mrzelo mě, že po dobré sezoně, přišel na podzim takový propad. Ale když se na to kouknu zpětně tak to beru jako výzvu, opět se dostat do tempa a ukázat co v nás je.