České ragbistky hrají o vítězství v Trophy!

Česká ženská ragbyová reprezentace se po nečekaném podzimním vítězství venku nad Švýcarskem utká doma s Finskem o celkové vítězství v Rugby Europe Trophy.

Naše ženy by se vítězstvím posunuly na celkové jedenácté místo v Evropě. Do utkání jdou jako mírné favoritky, Finsko je sice podle světového žebříčku nad námi (stejně jako na podzim poražené Švýcarsko), ale nám hraje do karet domácí prostředí.

Přijďte podpořit české ragbistky 16. 3. v 11,00 na stadion na Markétě!

Utkání zároveň stanoví divácký rekord na ženském ragby u nás. Dosud se diváci na ženském ragby neevidovali, nebo šlo o dvojutkání společně s muži.

Od dvou hodin se pak hraje utkání mužů Česko – Nizozemsko na nedalekém stadionu Tatry Smíchov.

Ženské ragby má u nás tradici již od roku 1984, nicméně oficiální reprezentace v klasickém ragby o patnácti hráčkách hraje teprve od roku 2013. Za tu dobu se stihla zúčastnit mistrovství Evropy, kvalifikace mistrovství světa a v Evropském poháru nastupuje už po třetí.

Se Švýcarkami hrává pravidelně utkání o putovní pohár Konektor Cup. Čtyřikrát ho vyhrály Švýcarky, v pátém utkání, které bylo zároveň utkáním Evropského poháru (Trophy), ho poprvé do svého držení získaly naše dívky.

Rugby Europe Trophy 2018/19:
13. 10. 2018 – Finsko – Švýcarsko 5 : 20
17. 11. 2018 – Švýcarsko – Česko 5 : 10
16. 03. 2019 – Česko – Finsko