Portugalsko porazilo Nizozemsko

Ve třetím evropském výkonnostním koši, v Rugby Europe Trophy, ve kterém hraje i Česká republika, se o víkendu střetly národní týmy Nizozemska a Portugalska, tedy dva neporažené týmy a papíroví favorité na vítězství ve skupině a postup.

S oběma týmy se setká v příštím a následujícim týdnu česká reprezentace a odehraje tak poslední dvě utkání v soutěži.

Nizozemsko 5:18 Portugalsko

Komentář Petra Skály  – Portugalci nic nenechali náhodě a do Amsterdamu přicestovali v nejsilnější sestavě, protože se vědělo, že výsledek utkání neporažených týmů s největší pravděpodobnosti rozhodne i o celkovém vítězovi druhé divize. Vítězný tým  totiž bude mít možnost postoupit výš, pokud ovšem  uspěje v baráži s nejhorším týmem nejsilnější evropské skupiny, kterou hrají týmy  Gruzie, Rumunsko, Rusko, Španělsko, Belgie a Německo.

Zápas byl dlouho vyrovnaný. Hosté až do 66. minuty i přes zjevnou převahu vedli jen po dvou trestných kopech pouze 6:0. Pak se však rozehrála akce, do které se zapojil celý portugalský útok a borci z Pyrenejského poloostrova vedli  11:0 a o pár minut později zásluhou  pohotové  mlýnové spojky, která prokličkovala mezi rojníky soupeře do brankoviště,  již 18:0. Nizozemci už jen v nastaveném čase snížili pětkou na 5:18.

Co vyplývá ze zápasu pro české ragbisty?

„Oba týmy měly dobře organizovanou obranu, ale Portugalcům jako ostatně už v předešlém utkání s Polskem patřila poslední čtvrthodina zápasu, kdy opět položili  unavenému soupeři pětky. Čeští ragbisté to s Nizozemskem ani s ještě silnějším Portugalskem nebudou mít   vůbec snadné, neboť na rozdíl od soupeřů, v Česku se ještě nehrála žádná jarní ligová utkání, reprezentanti absolvovali jen přípravná utkání v klubech nebo  na víkendových srazech. Přál bych si, aby se Česku  podařilo získat konečně nějaké body do tabulky, kterou uzavírají,  ale tuším, že to pro ně bude hodně vysoký cíl,“ uvedl po utkání Nizozemsko – Portugalsko Eduard Krützner.

https://www.youtube.com/watch?v=F_LjfGkq144

Sestřh z utkání ZDE.

Europe Trophy

#TýmUVPR4P-7Body
133002014
243101013
34220109
42110105
53120004
64040011

Zdroj komentáře ZDE.