Petra Křiklánová: „Silnou stránkou budou určitě mlýny“

Tři sezony odehrála na Novém Zélandu kde se svými výkony dostala do výběru Wellington Pride. V sobotu povede jako kapitánka národní tým žen ČR 15 v utkání mistrovství Evropy proti Švýcarkám.

Švýcarky jsme nikdy jako národní tým neporazily. Na čem bude záležet úspěch v tomto utkání?

Petra Křiklánová: Základem bude určitě kompaktní obrana, ale důležité také bude, abychom si jako tým i jednotlivé hráčky věřily. Pokud na Švýcarky vlétneme hned od začátku, dodá nám to sebevědomí a pak budeme moci prodat naše herní kvality snáze.

Co by mělo být naší silnou stránkou, obrana, hra v prostoru, nebo mlýny na kterých jste hodně pracovaly ?

P.K. : Naší silnou stránkou by měla být hra v prostoru. Myslím, že to si holky přenášejí ze sedmičkového ragby skvěle i do patnáctkového. V zápase proti Německu jsme měli krásné úniky, bohužel tam chyběla podpora, která by akci zakončila v náš prospěch. Na tom jsme však v posledních 2 týdnech zapracovaly. Další silnou stránkou budou určitě mlýny. Na sobotním kempu nám s nimi pomáhala Novozélanďanka Alice Soper a myslím, že holkám její herní zkušenosti daly obrovský přínos jak po herní stránce tak i té mentální v zisku sebedůvěry.

V utkání se silným Německem to byla velká zkouškou vaší obrany. Bude výhoda, že teď nenarazíte na tak kvalitního soupeře v útočné hře?

P.K. : Je super hrát kvalitní přípravná utkání, ať už to má být s lepšími soupeři. Ty nás aspoň prověří, kde máme ještě mezery a na čem více zapracovat. Myslím, že vůbec nezáleží na tom, jak kvalitní soupeř bude nebo nebude, důležité bude, aby my jsme hrály svoji hru. Pokud budeme excelovat v základních dovednostech a budeme se držet herního plánu, máme velmi velkou šanci na úspěch.

Často vedeš i tréninky. Jak Ti sedí role trenérky / hráčky ?

P.K. : To bylo spíše na začátku sezóny. Cílem bylo předat hlavně své zkušenosti a vypilovat základní dovednosti, které nám stále chybí. Někdy se sice jedná jen o detaily, ale i ty když se vypilují, dokáží ulehčit a někdy i rozhodnout zápas. Pozice trenérky a hráčky není vůbec jednoduchá role. Ne každý dobrý hráč může být i dobrý trenér. Proto jsem ráda, a považuji za úspěch, když si holky z tréninku odnesou aspoň jednu věc, kterou se naučily nebo objasnily. V posledních týdnech jsme se s realizačním týmem domluvily, že bude lepší, abych se více soustředila na hru. To ale neznamená, že holky občas na hřišti neopravím 🙂 .